223 000 грн. штрафу за один нелегально використаний музичний трек: суд оштрафував піцерію Il Molino за нелегальне використання музики

Суд задовольнив черговий позов до закладів ресторанного холдингу «Мировая карта». Піцерію Il Molino, що розташована в Києві за адресою просп. Оболонський, 1Б, оштрафовано на 223 774 грн. за використану без дозволу та сплати роялті пісню «Salted Wound» у виконанні Sia.

6 грудня 2018 року було оприлюднено повний текст рішення Господарського суду міста Києва у справі № 910/11135/18За за позовом приватної організації «Організація колективного управління авторськими та суміжними правами» в інтересах ПП «Світова музика». Відповідачем у справі виступило ТзОВ «ТЕРАСА», що здійснює господарську діяльність в мережі піцерій Il Molino.

Позов було подано на підставі відеофіксації, проведеної представником ОКУАСП. Згідно з актом фіксації від 25.07.2017 № 11/07/17 було зафіксовано факт публічного виконання музичного твору «Salted Wound» у виконанні “Sia”у приміщенні піцерії Il Molino (м. Київ, просп. Оболонський, 1Б (літера А) для фонового озвучення приміщення.
Під час судових засідань представник Відповідача не зміг надати будь-яких доказів, які би свідчили про правомірне використання вищезазначеного музичного твору. Тому суд дійшов висновку про те, що використання музики у піцерії відбулося без дозволу відповідного правовласника та без сплати роялті.
Таким чином, за нелегальне використання однієї пісні власники піцерії мають сплатити 127 мінімальних заробітних плат, що складає 223 774 грн.

На жаль, нелегальне використання музики є повсякденною практикою в закладах мережі «Мировая карта». Суди вже задовольнили кілька десятків позовів про стягнення компенсацій за порушення майнових авторських прав в ресторанах одного з найбільших ресторанних холдингів України. Беручи до уваги цей факт, можна припустити, що задовольняючи позов на 223 784 гривні компенсації суд мав на меті донести до відповідача, що практика порушення прав інтелектуальної власності – занадто дорога справа, яку краще припинити якнайшвидше. Сподіваємося, значні суми штрафів за позовами вплинуть на позицію рестораторів та повернуть діяльність закладів «Мировая карта» до правового поля.

Текст рішення господарського суду міста Києва опубліковано на сайті єдиного державного реєстру судових рішень: www.reyestr.court.gov.ua/Review/78346114.