Харківський ресторан «AltBier» став клієнтом УЛАСП після сплати штрафу за рішенням Верховного Суду

Відомий харківський шоу-ресторан «AltBier» підписав угоду з УЛАСП. Тепер музика, яку обирають власники закладу для своїх відвідувачів,  звучить легально та її використання не може стати підставою для судового переслідування.

Проте до отримання ліцензії УЛАСП, ТОВ «Роял Тайм» (юридична особа, що здійснює господарську діяльність у приміщенні ресторану «AltBier») програло суд і сплатило 72 500 гривень штрафу за нелегальне використання музики. Тому власники ресторану «AltBier» прийняли рішення використовувати музику у своєму закладі з дотриманням норм Закону України «Про авторське право і суміжні права», що набагато вигідніше ніж сплата штрафів.

22 травня Верховний Суд виніс рішення у справі №  922/2377/16, в якій відповідачем виступало ТОВ «Роял Тайм». З повним текстом рішення Верховного Суду у справі №  922/2377/16 можна ознайомитися за посиланням www.reyestr.court.gov.ua/Review/74203830.

В 2016 році ОКУАСП (партнерська організація УЛАСП) звернулася до господарського суду Харківської області в інтересах ТОВ «Умиг Мьюзік» та ТОВ «Мун Рекордс» з позовом до ТОВ «Роял Тайм» про стягнення 72 500 грн. компенсації за порушення виключних майнових авторських прав. Позовні вимоги було мотивовано незаконним використанням ТОВ «Роял Тайм» у приміщенні ресторану «AltBier» за адресою: м. Харків, вул. Культури, 8, пісень популярних виконавців, виключні майнові авторські права на які належать ТОВ «Умиг Мьюзік» та ТОВ «Мун Рекордс». Мова йде про музичні твори «Пісня Солохи» у виконанні Лоліти, «Пісня Оксани» у виконанні Ані Лорак, «Три зимы» у виконанні Таїсії Повалій, «Улыбайся» у виконанні IOWA та «Обними Меня» у виконанні Ані Лорак. Використання цих пісень у ресторані «AltBier» було зафіксовано представником ОКУАСП, про що було складено акт № 29/01/16 від 29.01.2016 року.

Судами першої та апеляційних інстанцій було встановлено, що ТОВ «Роял Тайм» використовувало вищеназвані музичні твори шляхом публічного виконання без необхідного дозволу на використання та без належної сплати (правовласникам або організації колективного управління) винагороди.

Представники ТОВ «Роял Тайм» намагалися оскаржити попередні рішення у Верховному суді, проте касаційна скарга була залишена без задоволення. Таким чином Верховний Суд виніс остаточну постанову залишити в силі рішення господарського суду Харківської області рішення суду та стягнути з ТОВ «Роял Тайм» компенсацію за порушення виключних майнових авторських прав суб’єктів авторського права у розмірі 58 000,00 грн. на користь ТОВ «Умиг Мьюзик» та у розмірі 14 500,00 грн. на користь ТОВ «Мун Рекордс». Рішення суду вже виконане.