Касаційний господарський суд зобов’язав харківський клуб Panorama Lounge сплатити 64 000 грн. за нелегальне використання музики

6 березня Касаційний господарський суд виніс рішення по справі № 922/1448/17 за позовом приватної організації «Організація колективного управління авторськими і суміжними правами» (далі – ОКУАСП) в інтересах ТОВ «Ворнер Мьюзик Україна» до ТОВ «Брінпрофіт» та ФОП Протопопов Євген Анатолійович про виплату компенсації за порушення майнових авторських прав.

Позов було подано про стягнення 64 000 грн. компенсації за неправомірне використанням музичних творів «Come With Me» у виконанні Nora En Pure та «You Took The Words Right Out My Mouth» у виконанні First Choice у ресторані «Panorama Lounge». Твори використовувалися шляхом публічного виконання за відсутності необхідного дозволу та без сплати авторської винагороди.

Рішенням господарського суду Харківської області від 03.07.2017 у задоволенні позові було відмовлено, проте 07.09.2017 Харківський апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу ОКУАСП та скасував рішення господарського суду. Відповідно, з відповідачів було стягнуто на поточний рахунок ОКУАСП в інтересах ТОВ «Ворнер Мьюзик Україна» у рівних частинах 64 000 грн. компенсації, 1 600 грн. судового збору за подання позовної заяви та 1 760 грн. судового збору за подання апеляційної скарги.

ТОВ «Брінпрофіт» звернулося до Вищого Суду з касаційною скаргою. Перевіривши на підставі встановлених попередніми судовими інстанціями обставин справи правильність застосування ними норм матеріального та процесуального права, Касаційний господарський суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення касаційної скарги.

Попередніми судовими інстанціями було встановлено:

– наявність у ОКУАСП права на звернення до господарського суду з даним позовом;

– належність позивачеві виключних майнових авторських прав на спірні музичні твори на підставі договору №АВ-24012014/01 між ОКУАСП і ТОВ “Ворнер Мьюзик Україна” та відповідно до декларацій музичних творів;

– факт використання відповідачами спірних музичних творів у власній господарській діяльності, зафіксований 16.07.2015 представником ОКУАСП Сергієнком Д.С. у приміщенні ресторану «Panorama Lounge», розташованому в м. Харкові, пров. Костюринський, 2, про що було складено акт № 01/07/15

– відсутність у відповідачів необхідних дозволів на використання (публічне виконання) спірних музичних творів

– використання відповідачами спірних творів без належної сплати (правовласнику або організації колективного управління) авторської винагороди/

Таким чином Касаційний господарський суд дійшов висновку про обґрунтованість та правомірність заявлених позовних вимог та наявність підстав для стягнення компенсації, передбаченої пунктом «г» частини другої статті 52 Закону України «Про авторське право і суміжні права». А саме передбачена можливість притягнення винної особи до відповідальності у вигляді сплати компенсації в розмірі від 10 до 50 000 мінімальних заробітних плат, відповідно розмір стягнутої суми компенсації знаходиться у визначених Законом межах відповідальності.

З огляду на викладене Касаційний господарський суд дійшов висновку про необхідність залишення касаційної скарги ТОВ «Брінпрофіт» без задоволення, а постанову Харківського апеляційного господарського суду від 07.09.2017 у справі № 922/1448/17 – без змін, як таку, що ухвалена в цілому з додержанням норм матеріального та процесуального права.

З повним текстом Постанови КГС можна ознайомитися за посиланням: www.reyestr.court.gov.ua/Review/72730741.