Суд оштрафував Івано-Франківське бістро «Десятка» на 14 500 грн за незаконне використання музики

Львівський апеляційний господарський суд виніс Постанову про стягнення з власника івано-франківського бістро «Десятка» 14 500 гривень компенсації за незаконне використання музики. 

Постановою від 06.10.2017 року суд залишив без змін Рішення господарського суду Івано-Франківської області від 24 лютого 2017 року у справі №909/1125/16, яким у свою чергу був задоволений позов Організації колективного управління авторськими і суміжними правами (ОКУАСП, партнерська організація УЛАСП) в інтересах ТОВ «Умиг Мьюзік».

Позов було подано на підставі акту фіксації факту використання музичного контенту в приміщенні бістро «Десятка» (м. Івано-Франківськ, вул. Шашкевича, 4). Фіксація була проведена представником ОКУАСП в липні 2016 року. Зокрема було зафіксовано факт публічного виконання музичного твору «Summer» у виконанні Calvin Harris. Пісня використовувалася для фонового озвучення приміщення кафе «Легенда Центр», підприємницьку діяльність у якому здійснює ТОВ «Андком» та ФОП Делитканич Жанна Миколаївна.

Вивчивши матеріали справи та апеляційної скарги, оцінивши зібрані по них докази та заслухавши пояснення представників Сторін, судова колегія встановила наступне:

– Організація колективного управління авторськими та суміжними правами є організацією колективного управління на колективній основі майновими правами суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав, що підтверджується виданим Державним департаментом інтелектуальної власності свідоцтвом про облік організацій колективного управління від 24.01.2011 № 18/2011;

– виключні майнові авторські права на музичний твір «Summer» належать ТОВ «Умиг Мьюзік»;

– між ОКУАСП і ТОВ «Умиг Мьюзік» укладено договір № АУ003К про управління майновими авторськими правами;

– Відповідачі не довели свого права на використання «Summer» у виконанні Calvin Harris у власній господарській діяльності;

– використання Відповідачами вищевказаного музичного твору відбулося без дозволу правовласника та без сплати авторської винагороди.

На підставі встановлених фактів суд постановив залишити без змін Рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 24 лютого 2017 року у справі №909/1125/16 та стягнути з ТОВ «Андком» та ФОП Делитканич Ж.М. по 7 250 грн. компенсації за порушення майнових авторських прав та по 689 грн. судового збору.

З повним текстом Постанови Львівського апеляційного господарського суду можна ознайомитися за посиланням:
reyestr.court.gov.ua/Review/69520014.