Суд оштрафував магазини одягу Goldi на 180 тисяч гривень за нелегальне використання музики

ТОВ «Т-Стиль» що є власником 26 магазинів одягу «Goldi Льонокомбінат», розташованих по всій Україні, сплатить 180 820 грн. штрафу за несплату роялті за використання музики.

Нещодавно суди задовольнили два позови проти ТОВ «Т-Стиль», що веде господарську діяльність у магазинах «Goldi Льонокомбінат». Так, господарський суд львівської області виніс рішення про стягнення з ТОВ «Т-Стиль» 144 000 гривень компенсації за порушення майнових авторських прав. Господарський суд міста Києва виніс аналогічне рішення на суму 36 820 гривень. Загальна сума штрафу складає 180 820 гривень, також ТОВ «Т-Стиль» сплатить 5520 гривень судового збору.

Фіксації нелегального використання музики були проведені у магазинах «Goldi Льонокомбінат» у Львові (вул. Під Дубом, буд. 7Б, ТРЦ Форум) та Києві (вул. Берковецького, б. 6д). Всього було зафіксовано на відео нелегальне використання семи треків. Позови були подані приватною організацією «Організація колективного управління авторськими та суміжними правами (ОКУАСП, партнерська організація УЛАСП) в інтересах правовласників, чиї майнові авторські права було порушено – ТОВ «Бест Мьюзік» та ТОВ «Ворнер Мьюзік Україна».

Під час розгляду справ у суді відповідач не зміг надати доказів отримання ліцензії на публічне виконання зафіксованих музичних творів та підтвердження виплати роялті. На підставі цього суд задовольнив позови та виніс рішення про стягнення грошової компенсації з ТОВ «Т-Стиль», що передбачено законом України «Про авторське право і суміжні права».

З повними текстами рішень господарського суду львівської області та господарського суду міста Києва можна ознайомитися в єдиному державному реєстрі судових рішень:
www.reyestr.court.gov.ua/Review/77073727
www.reyestr.court.gov.ua/Review/75894952.