У 2018 році суми штрафів за нелегальне використання музики зросли більш ніж на 30%

Судова практика УЛАСП іще раз доводить що нелегальне використання музики занадто дорога практика. 2 271 000 гривень – така сума компенсацій за 57 задоволеними протягом 2018 року позовами про виплату компенсації за порушення майнових прав. Таким чином, у порівнянні з попереднім роком, середня сума компенсації за один задоволений позов зросла більш ніж на 30% і складає біля 40 000 гривень.

Позови були подані партнерською організацією УЛАСП – Організація колективного управління авторськими і суміжними правами (ОКУАСП) на підставі повноважень, отриманих від правовласників. Наразі суди розглядають ще 112 аналогічних позовів.

Нагадаємо, що юристи УЛАСП вдаються до судових дій у захисті прав правовласників тільки у разі, якщо власники закладів торгівлі та послуг відмовляються отримати дозвіл та сплачувати роялті, як того вимагає Закон України «Про авторське право і суміжні права».

Значне підвищення сум компенсацій свідчить про те що суди стали приділяти більше уваги питанням захисту об’єктів інтелектуальної власності й в переважній більшості випадків виносять рішення на користь правовласників.

Звертаємо увагу власників закладів громадського харчування, торгівлі та послуг, що легальне використання музики та сплата роялті за ліцензійною угодою з організацією колективного управління значно вигідніше ніж сплата штрафів за рішенням суду.

Ліцензія УЛАСП – гарантія легального використання музики за найвигіднішими тарифами.

ЗАМОВИТИ РОЗРАХУНОК РОЯЛТІ