Верховний суд України: «Вирішення питання про те, чи було, чи не було вилучено твори з управління ОП «Українська ліга музичних прав» не залежить від її суб’єктивної думки, згоди чи бажання»

Як відомо, в грудні 2017 року всі найбільші вітчизняні та закордонні правовласники, в тому числі й ТОВ «Ворнер Мьюзик Україна», вилучили свої права з управління ОП «Українська ліга музичних прав» (УЛМП). Це означає, що з моменту вилучення прав, договори користувачів музичного контенту з УЛМП не надають права використовувати музичні твори з каталогів цих правовласників, а це майже вся зарубіжна та вітчизняна популярна музика.

Питання правових наслідків вилучення прав з управління стало вирішальним при розгляді справи № 908/666/17 Верховним Судом України. Справу було відкрито за позовом ОКУАСП в інтересах ТОВ «Ворнер Мьюзик Україна» до власників запорізького кафе «Гороскоп» про стягнення 32 000 грн. компенсації за порушення майнових авторських прав за нелегальне використання треку «Sub Pielea Mea» у виконанні Carlas Dreams. Права на названий музичний твір належать ТОВ «Ворнер Мьюзик Україна».

Судами першої та апеляційної інстанцій було відмовлено у задоволенні позову, виходячи з того, що УЛМП все ж таки має право надавати дозвіл на використання музичних творів, незважаючи на їх вилучення.

Справа дійшла до розгляду у Верховному Суді України, який скасував рішення першої та апеляційної інстанції та сказав у постанові наступне:

«… Вирішення питання про те, чи було, чи не було вилучено твори з управління ОП «Українська ліга музичних прав» не залежить від суб’єктивної думки ОП «Українська ліга музичних прав», її згоди чи бажання». З повним текстом постанови ВСУ у справі № 908/666/17 можна ознайомитися за посиланням: www.reyestr.court.gov.ua/Review/74025107.

Нагадуємо всім користувачам музичного контенту, що при підписанні ліцензійних договорів на використання музики у комерційній діяльності, необхідно перевіряти чи має організація колективного управління  повноваження управляти каталогами найбільших правовласників, без творів з яких неможливо скласти привабливий для відвідувачів закладів харчування та торгівлі трек-лист.