ВСУ зобов’язав івано-франківський ресторан “Легенда” сплатити 32 000 грн. штрафу за нелегальне використання музики

17 квітня Верховний суд України виніс Постанову у справі № 909/50/17 про стягнення з власників івано-франківського ресторану “Легенда” штрафу за незаконне використання музики. Касаційна скарга відповідача у справі – ТзОВ “Легенда Ф”, залишена без задоволення, а постанова Львівського апеляційного господарського суду від 03.10.2017 про стягнення з відповідача 32 000 гривень компенсації за порушення майнових авторських прав залишена без змін.

У касаційній скарзі відповідач зазначив, що ТзОВ “Легенда – Ф” є тільки власником приміщень, однак не використовує їх як заклад громадського призначення, оскільки дані приміщення перебувають в оренді у Фізичної особи – підприємця Фелика Олександра Івановича, котрий веде в даних приміщеннях господарську діяльність на підставі договору оренди № 7/17. Суд не взяв до розгляду ці доводи з огляду на те, що матеріали справи не містять будь-яких пояснень ТОВ “Легенда – Ф” з цього приводу і в оскаржуваній постанові також нічого не зазначено про це.

Залишаючи касаційну скаргу без задоволення, ВСУ в своїй Постанові підкреслив, що «відповідальність за публічне виконання твору несе фізична чи юридична особа, яка бере на себе ініціативу і відповідальність за проведення відповідного заходу». У свою чергу, використання твору без дозволу суб’єкта авторського права є порушенням авторського права, передбаченим пунктом “а” статті 50 Закону, у зв’язку з яким пунктом “г” частини другої статті 52 цього ж Закону визначено можливість притягнення винної особи до відповідальності у вигляді сплати компенсації в розмірі від 10 до 50 000 мінімальних заробітних плат.

Постанова Львівського апеляційного господарського суду від 03.10.2017 була залишена без змін. Згідно з нею з ТОВ “Легенда – Ф” стягнуто на користь ОКУАСП в інтересах ТОВ “Умиг Мьюзік” 32 000 грн. компенсації та 2 893,80 грн. витрат по сплаті судового збору.

Постанова мотивована тим, що публічне виконання музичних творів “River flows in you” у виконанні Tim та “Rock around the clock” у виконанні “Bill Haley & His Comets” у приміщенні кафе “Легенда Центр” (м. Івано-Франківськ, пл. Ринок, 18А) та ПАБ “Легенда” (м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 34) загальною площею 100 кв.м та 400 кв.м відповідно, в яких господарську діяльність здійснює ТзОВ “Легенда – Ф”, відбулося без отримання відповідних дозволів на їх використання та без виплати авторської винагороди.

Факти використання музичних творів у приміщеннях кафе “Легенда Центр” та пабу “Легенда” було зафіксовано представником ОКУАСП 16.03.2016. Складеними актами зафіксовано, що публічне виконання музичних творів здійснювалося для фонового озвучення приміщень закладу.

З повним текстом Постанови Верховного суду України можна ознайомитися за посиланням: www.reyestr.court.gov.ua/Review/73565012.