За нелегальне використання музики кабельні оператори сплачують величезні штрафи

На жаль, в Україні склалася практика, коли кабельні оператори не сплачують роялті за використання музики за договорами з організаціями колективного управління, як того вимагає Закон України «Про авторське право і суміжні права». Проте Українська ліга авторських і суміжних прав (УЛАСП) успішно захищає права своїх правовласників у сфері публічного сповіщення музики й активно переслідує кабельні мережі у судовому порядку. В результаті цього компанії все ж таки сплачують гроші за використання музики, але у вигляді грошових компенсацій за судовими рішеннями, що тягне за собою витрати на юридичний супровід, сплату судових зборів та завдає шкоди репутації.

Лише з початку другого кварталу 2018 року суди винесли два рішення про стягнення грошової компенсації за незаконне використання музики шляхом публічного сповіщення.

Так, відомий кабельний оператор «Воля кабель» має сплатити 96 000 гривень за незаконне використання пісень в рамках телепрограми «Концерт Віктора Павлика “Приречений на любов”», що транслювалася на телеканалі «Тоніс». З повним текстом рішенням господарського суду міста Києва у справі № 910/1523/17 можна ознайомитися за посиланням: www.reyestr.court.gov.ua/Review/74091719.

Друге рішення винесене Верховним Судом за позовом до ТОВ «Науково-виробниче об’єднання “Інформаційні технології”». За незаконне публічне сповіщення пісень «Пойдем со мной» та «Я ненавижу» у виконанні Маші Собко, права на які належать ТОВ «Юніверс медіа корпорейшн», відповідач має сплатити 35 200 грн. компенсації. Намагання ТОВ «Науково-виробниче об’єднання “Інформаційні технології”» оскаржити рішення винесені судами першої та апеляційної інстанцій не були марними: Верховний Суд дійшов висновку про те, що ці рішення були ухвалені з додержанням норм матеріального та процесуального права й залишив їх у силі. Постанова Верховного Суду є остаточною і оскарженню не підлягає. З повним текстом документу можна ознайомитися за посиланням: www.reyestr.court.gov.ua/Review/73194438.

Нагадуємо користувачам музичного контенту, що для його легального використання, необхідно отримати дозвіл організації колективного управління та сплачувати роялті.